В залежності від цільового призначення, рукави поділяють на групи та класи. У свою чергу, залежно від попереднього типу поділу, можна умовно позначити деякі особливості. Наприклад, клас "В" — всмоктувальні рукави. Існує кілька видів таких виробів, які поділяються за ступенем міцності, діаметру та ін. Спільним знаменником для "В" групи, є тип конструкції. Вона представлена у вигляді гуми на зовнішньому і внутрішньому шарах, поділюваних каркасом. Додаткове посилення такі шланги отримують завдяки армуванню спеціальним дротом, намотують поверх середнього шару (каркаса). По обидві сторони (спочатку і вкінці) на рукавах обладнуються манжети. Вони служать засобом для фіксації арматури, виготовляються з м'яких матеріалів. Безліч споживачів зазначає радикальна відмінність між рукавами й жорсткими трубами: починаючи від простоти монтажу, закінчуючи можливостями практичного застосування.
Які групи рукавів бувають
Умовний поділ за цільовим призначенням зводиться до двох основних груп, а саме:
-
Напірно-всмоктувальний тип рукава. Представники цієї групи знаходять своє застосування для забору води, нагнітання/подачі її під високим тиском. На практиці такі вироби можна зустріти на пожежних машинах, мотопомпах та ін.
-
Всмоктувальний тип рукавів. Ця група відрізняється сферою застосування, яка зводитися до забору рідини та можливої експлуатації для її подання, але тільки за умов малого тиску (до 0,03 МПа).
Поділ на класи більш велике. Серед основних: "У" (для транспортування води), "Б" (нафтопродукти: гас, бензин тощо), "КЩ" (використовуються для розчинів), "Р" (подача газів різних типів), "П" (харчові продукти). Для кожного класу характерний поділ на різні види продукції. Від цього показника безпосередньо залежить технологія виготовлення, стандарти якості та інші показники.